Domowo

Kupujemy grunt pod budowę

Urządzając budowę mieszkania, pierwszym szczegółem podjętego w tym aspekcie działania będzie z pewnością odnalezienie dobrej działki. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być pole – ta o niedużych rozmiarach będzie z pewnością mniejszym wydatkiem finansowym, jednak inne zagadnienia wskazują, że posiadanie ogromnej nieruchomości pod budowę ma wiele zalet.

W głównej mierze nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, który będziemy budować – trzeba wziąć także pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Także sprawa dobudowania obiektów gospodarczych czy garażu też będzie niemożliwa przy działce nadmiernie małej.
Od czasu do czasu zdarzają się działki o relatywnie gigantycznej powierzchni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta niesłychanie wydłużonego, tak, że działka po prostu jest niezwykle wąska. Jest to niekorzystne, bo będzie niemało trudniej stworzyć na takiej działce dom, urządzić w ogóle następnie taką działkę.

Nie powinna ona w takim razie mieć mniejszej szerokości aniżeli 20 metrów, musimy bo wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z jakimi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej niż 4 metry (jeżeli ściana ma otwory okienne lub drzwiowe).
Jakim sposobem oszczędnie wybudować dom?
Budowa własnego domu to ogromna inwestycja, w następstwie tego nie każdego stać na taki splendor, nawet przy założeniu, że część inwestycji wolno zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Mimo to dom o podobnej wielkości wolno zbudować również względnie niższym sumptem, przy przeznaczeniu paru fundamentalnych sposobów na tanie budowanie.
Na początku działka – zamiast nabywać teren pod budowę w modnej okolicy, gdzie koszty działek są niejednokrotnie zawrotne, wolno odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym i wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia i bez ulokowania garażu w bryle budynku.

Często okazuje się bo, że wykonanie podpiwniczenia ma prawo zwiększyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Następna kwestia to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak zwaną gospodarską, dzięki temu pełny koszt robocizny przy budowie może zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że przestrzeń budowanego domu nie naruszy 100 metrów kwadratowych przestrzeni. Wykonujemy dach o prostej strukturze i pokrywamy go blachodachówką.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *